top of page

На Київщині земля подешевшала майже на 65%. Змінилися і ціни на житло


Ринок землі зазнав відчутних втрат – за оцінками аналітиків, земельні ділянки на Київщині впали в ціні майже на 65%. Вартість нерухомості, якщо порівнювати з початком цього року, знизилася на 20%. Однак обидва ринки поступово відновлюють свою активність.


РИНОК ЗЕМЛІ

До початку широкомасштабного вторгнення 1 гектар землі на Київщині коштував трохи більше 150 тис. грн. Дорожча земля була лише на Львівщині. Після 24 лютого цього року земельні ділянки пристоличного регіону значно впали в ціні. Відтепер гектар можна придбати за трохи більше як 55 тисяч гривень. Проте Київщина знову на другому місці за цінами на землю. Обійшла ж регіон Івано-Франківщина, де вартість ділянок більша вдвічі. Про це свідчить дослідження, яке проводили фахівці аналітичного центру при Київській школі економіки KSE Institute.

За період війни на Київщині відбулось 267 правочинів щодо відчуження землі - продаж, дарування, обмін, тощо (загалом в Україні - 4304 правочини). Внаслідок цього перейшло до інших власників 282 гектари землі (загальна площа відчуження земельних ділянок в Україні за цей період - 7780 га).

Варто зазначити, що до 2024 року мають право купувати землі сільськогосподарського призначення лише громадяни України. Розмір ділянки не може перевищити 100 га. Юридичні особи зможуть придбати такі землі лише з 2024 року.


РИНОК НЕРУХОМОСТІ

А ось ринок нерухомості у Київській області тримається краще. Це пов’язано з тим, що цікавляться помешканнями переселенці з інших регіонів країни. У середньому ж в Україні житло впало в ціні відсотків на 20.

«Все залежить від регіону. Наприклад, у східних областях вартість нерухомості обвалилась на 40%, а в західних — на 5-10%», - зазначив Президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.

Купити чи продати нерухомість українці можуть з травня цього року, після відкриття реєстрів. Однак, відповідно до Постанови №480, зробити це можна з певними обмеженнями. Зокрема, оформити договір купівлі-продажу має право нотаріус лише зі списку Мін'юсту.

2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page