top of page

Парламент готується запустити другий етап меліоративної реформи – законопроект

 

Аграрний комітет схвалив законопроект про вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності. Ідеться про законопроект 7577, який отримав схвалення аграрних депутатів на черговому засіданні комітету.

Нагадаємо, що ухвалення законопроекту є другим етапом реформи в сфері гідротехнічної меліорації, яка реалізується відповідно до Стратегії зрошення та дренажу в Україні, план дій за яким розроблено до 2030 року.

Законопроект 7577 відкриває можливості для залучення інвестицій в проекти з модернізації державних меліоративних систем, що призведе до скорочення втрат води та зниження експлуатаційних витрат на обслуговування інженерної інфраструктури; запроваджує ефективний механізм тарифоутворення та ринкові стимули раціонального водокористування.

Законопроект 7577 передбачає:

  • створення операторів об’єктів меліоративних систем державної власності – державних некомерційних підприємств;

  • залучення до управління оператором усіх зацікавлених сторін, що користуються послугами меліоративної системи, через включення їх представників до складу наглядових рад операторів;

  • забезпечення фінансової прозорості та унеможливлення крос-субсидування однієї системи за рахунок іншої;

  • побудову ефективної політики тарифоутворення на послуги оператора з подачі або відведення води.

Реалізація законопроекту дозволить збільшити площі земель, на яких застосовується зрошення та відновити осушення, де воно економічно та екологічно ефективне. Собівартість поливу та осушення земельних ділянок за рахунок скорочення втрат води та споживання електроенергії зменшиться, а ризики припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону будуть мінімізовані. При цьому також повинні зменшитися і витрати держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації.

2 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page